Padlí andělé 1, 2, 3

4. července 2013 v 15:23 | *Vee* |  Books
Ahoj. Dneska jsem si připravila recenzi na trilogii (zatím) jménem - Padlí andělé, která mě nejen hrozně okouzlila díky obálce, ale taky díky ději a zápletce :)
Když přispějete komentářem budu ráda :)

První kniha je pod názvem Padlí andělé a Leviatan.
Příběh pojednává o chlapci jménem Aaron, který je Nephilim - dítě Anděla a Smrtelnice. Žije u adoptivních rodičů s nevlastním bratrem Stevem, který je autista. V den jeho 18-náctých narozenin se projevují jeho schopnosti a on začíná rozumět řeči zvířat. Ovšem než se jeho schopnosti projeví naplno bude muset projít něčím jako je zkouška. Když jednou jeden řidič srazí jeho psa Gabriela Aaron, díky Ezechielo, který je také Padlý anděl zjištuje, že ho bude moct zachránit. To se Aaronovi povede. Gabriel je po oživení chytřejší a rozumnější.
Také existuje jedno proroctví, že Vyvolení Nephilim může osvobodit Padlé anděli a ti se pak budou moct vrátit do Nebe a tam je bude čekat rozhřešení.
Ale tato kniha má i záporáky - je jím obávaný vůdce Mocností, který chce povraždit všechny Nephilim Aaronem počínaje. A navíc se tu i dozvídáme pravého otce Aarona. Koho by napadlo, že to bude ten nejkrásnější anděl Lucifer nebo také Jitřenka, Jitřní synáček.
Tato kniha je i zfilmovaná a jmenuje se Válka anjelov (Fallen) jak jsem zjistila. Hraje v ní sexy herec Paul Wesley, kterého dobře znáte z Upířích deníků.
Moje hodnocení? 10/10

Druhá kniha je pod názvem Aerie a Zůčtování.
Aaron zjistil, že je Nephilim a také syn Lucifera. Ale co víc.. umí mluvit s labradorem Gabrielem, kterého zachránil, když ho srazilo auto. Je poslední rok na střední a je bláznivě zbláznění do Vilmy. A koho by napadlo, že Vilma je jak jinak než taky Nephilim? Moc náhod, že jo? :)
Blíží se velká bitva a Aaron musí vést poslední zbývající Nephilim proti krutému veliteli nebeského sboru Mocností - Verchielovi, který chce zabránit vykoupení padlých andělů. Verchiel nakonec umírá, ale ještě než zemře tak mu dává Aaron rozhřešení a Verchiel se vrací do Nebe, stejně jako ostatní z nebeského sboru Mocností.
Dávám 9, protože mě trochu popis Aerie zklamal, ale to je drobnost, která se opomone, ale stejně.. 9. ;)
Moje hodnocení? 9/10.

Třetí kniha je pod názvem Konec dnů.
Na začátku se dovídáme, že Verchiel tak úplně mrtvý není, ale v Nebi je pořád. Před svou smrtí poslal do všech koutů Světa zprávu, že pokud zemře jeho nástupce povede dál přežívší z nebeského sboru Mocností - nastupuje vůdce anděl jménem Geburah, který kvůli Mocnostem zahodí normální život a jde cestou zla a zabíjení jak je to u Mocností zvykem. Z toho vyplívá, že ani po Verchielově pádu si zbývající partička Nephilim neodpočine. V téhle době je asi 10 Nephilim.
Geburah se chce zmocnit jedné věci - nástroj v podobě trubky na který, když se zatroubí přivolá anděla jménem Pelyněk. Co já vím tak pelyněk, je jedovatá rostlina. Anděl Pelyněk je také něco jako jed, ale pro zemi. Zatroubí se, on povstane a zahubí veškerý život na zemi.. tedy lépe řečeno odřízne Zemi od Boha a Temnota začne vítězit na světlem. Všichni, kteří žili v Temnotě povstanou a budou chtít Zemi pro sebe.
Aaron a ostatní Nephilim právě tomuto chtějí zabránit.. tomu, aby svět nepohltila ona Temnota. Musejí najít Dustyho (držitele nástroje) a přivést ho do bezpečí, aby nepropadl kouzlu nástroje, který vzal podobu harmoniky a tkz. nezatroubil konec Světa.
Pozdě.. Dusty podlehne, zatroubí a Pelyněk povstane a ničí planetu. Mezitím se ztratí Lucifer, Lorelein je čím dál blběji (ta ovláda andělská kouzla, aby našla Nephilim, popřípadě nástroj nebo si promluvila s Bohem) a co je nejhorší.. vrací se bývalý vůdce nebeského sboru Mocností - Verchiel, aby pomohl zastavit hrozbu zvanou Pelyněk.
Pozdě.. Pelyněk přiletí a vysíla jed do Země, takže povstávájí ti, kteří byli celý čas byli ve stínu. Z Lucifera se stává Ďábel a tím to končí.
Ano, ano. Shrnula jsem to moc rychle, ale pokud chcete víc tak si to přečtěte ;) Stojí to za to.
Moje hodnocení? Jednoznačně 10/10.

Celkové hodnocení Padlích andělů?
Knihy se mi líbíly. Zdají se mi originální, protože na toto téma nikdo nepsal (tedy pokud vím :)).
Padlí andělé, nebeský sbor Mocností, Nephilim a andělská kouzla <-- to je originalita :)
A POZOR! Můžeme se těšit i na 4 díl. Já doufám, že to nebude poslední :)
Samozřejmě dávám obrovský + obálce, která mě v knihkupectví zaujala jako první. Teď vím co si myslíte: "Ona vybírá knihu podle obalu." A ono to tak opravdu někdy je. ;) Nejdřív obálka, pak krátký shrnutí na zadní straně obalu a teprve potom se rozhodnu jestli si knihu přečtu nebo tkz. "hodím do odpadu".

Doufám, že jsem vás navnadila na knihu Padlí andělé.
A pokud budete chtít nějakou EXTRA recenzi na jakoukoli jinou knihu, stačí napsat pod článek a já se o to pokusím :)
Díky a zatím zdar.
Vaše
*Vee*
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Polgara Polgara | Web | 5. července 2013 v 17:06 | Reagovat

Tohle je nezapomenutelná trilogie, jedna z mála, která je něčím originální a vyniká. Zhltla jsem ji na posezení. Jsem zvědavá na pokračování, ten třetí díl mi jako konec nestačil, jen doufám, že jim to nebude trvat dlouho a brzy se čtyřka objeví i v naší malé zemičce. :-)

2 Tereki Tereki | Web | 6. října 2013 v 0:30 | Reagovat

Jedna z mých nejoblíbenějších triologií.. Miluju to, protože nikdo jiný vážně nic podobného nepsat.. Jak je to vytvořené, místa, postavy děj - dokonce je i filmová verze, ale pokud se nechcete třískat hlavou do stolu tak se na to nedívejte --" *ano, viděla to a po deseti minutách si myslela, že umře xD*
Ale jinak, super! I super článek! :3

3 Karolína Karolína | E-mail | 11. října 2013 v 22:37 | Reagovat

Je to opravdu dobrá knížka!! Teď u nás  vyšel 4. a dokonce už je i 5. Mě také kniha okouzlila už podle obalu a o ději ani menluvě...doufám, že dílů bude co nejvíce!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama