English Camp

7. srpna 2013 v 22:06 | *Vee* |  Other
Ahoj :) Tak jsem byla týden pryč konkrétně na English Campu.
A chci vám tak nějak povědět jak jsem se k tomu dostala a hlavně proč se k těm lidem ráda vracím.

Začíná to, když jsem první rok na zdrávce. Přesně si pamatuji, že byla čeština a já se nudila (jako každou jinou hodinu). V tom do třídy vstoupil nějaký hlouček lidí s tím, že by rádi pozvali žáky mojí třídy na jakýsi English Camp. Řekla jsem si, že to budou nějací blázni, protože většina mluvila anglicky. Nějak se mi je nechtělo vnímat, ale když promluvili bylo to nějak zajímavé. Prostě mě tím jak mluvili hrozně zaujali. Nekříčeli, ani nemluvili nahlas. Dívka, která překládala měnila barvu hlasu a právě tím mě zaujala.
Pak to začlo být trochu divný. Ze začátku.. jasný zábava, relax, poznat nový přátelé.
Moment. Co to řekla? Křesťanský tábor? Bůh a Ježíš? Vážně? <-- všechny tyhle otázky mi proběhli v hlavě v momentě, kdy se o tom zmínila. Poslali letáček, abychom si opsali adresu a já si řekla: "No tak fajn. Zkusit to můžu. Maximálně adresu vypnu a zapomenu na to."
Jenže nezapomněla. Po otevření stránky mi vyběhl jako první co se bude za ten den dít a já byla unešená. Budíček byl v 8:00, večerka v 24:00 a navíc bez rozvičky. :D No jasný já vím. A cena? Skoro zadarmo. Ani ne 3000,- ;). Prostě pohádka. Mamku jsem přemluvila, abych mohla jet a ta souhlasila. Odpočítávala jsem každý den, minutu a sekundu, kdy pojedu.
Nastal den D a mi se vydali s mamkou a strejdou do Benešovy Hory, kde se vše mělo odehrát. Chvíli jsme bloudili, ale po nějakých deseti minutách jsme to našli.
Jela jsem s kamarádkou a byla to vážně paráda, ale.. ALE byla jsem na ní hrozně vázaná. Musela jsem na ní čekat, když nešla ani já jsem nešla, ohlížela jsem se, kde je a kdy mě doběhne. Prostě tohle bylo jediný a obrovský minus na celý týhle pohádce.
Kluci mě nepřehlíželi, mohla jsem se bavit se všema o všem. Byla jsem mezi těmi oblíbenými. To bylo něco co jsem nezažila jak ve škole tak v normální životě. Trochu se mi zdokonalila angličtina a já si připadala jako v Nebi. To, že vyprávěli o Bohu a jeho synu Ježíši mi ani za mák nevadilo, naopak. Zaujalo mě to. Po follow upu jsem se vrátila do normálních kolejí a život šel prostě dál :)
Pokračuje to mým v pořadí druhým English Campem.
Letos to bylo o něco jiné. Byla jsem trochu volnější.
Jela jsem "sama" bez kamarádky a mohla jsem si dělat cokoli. Prostě si odejít z pokoje když se mi zachtělo, mohla jsem se bavit s kýmkoli bez toho aniž by se urazila. Prostě Nebe :).
Byla jsem tam možná oblíbená a bavila jsem se s kýmkoli. Mohla jsem si i sednout kamkoli, protože mi nelezla za zadkem kamarádka. Všichni se tam bavili se všema. Mohl jsi být dlouhý, tlustý nebo tenký, ale i tak jsi zapadl, protože nikdo a zárověň všichni byli vyjímeční. Kluci byli skvělý a většina křesťani, ale mě to opět zaujalo. Ten kdo tam byl z mých čtenářů ví, že letos se vyprávěli příběhy o Ježíší prostřednictvím Petra.
Američani byli možná ještě lepší než minulý rok a bylo to prostě Nebe.
A já se po dlouhém odmítání stala jednou z nich. Tkz. Boží dcerou. :)

Máte zkušenosti s E-Campem? Byli jste někdy na něm? Pokud ano. Kde?
Pokud ne. Zaujalo vás to a pojedeš se tam kouknout?

A pokud není dostačující moje výpověď...
Díky Vaše
*Vee*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 antonia-vierik antonia-vierik | Web | 14. srpna 2013 v 17:43 | Reagovat

Kvalitný článok. Naozaj sa mi páči :)
Antonia

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama