Rozdíl mezi knihou a filmem? Názor!

27. srpna 2013 v 22:16 | *Vee* |  Rozdíl mezi knihou a filmem?
Ahoj :)
Mám tu nový článek a dnes bych Vás prosila o váš názor :)


Takže jak jsem si mohli všimnout nedávno jsem zveřejnila článek o tom jaký je mám názor na knihu, která je zfilmovaná. Článek je TADY.
Nahoře je ikonka, kterou bych dávala a je jen na vás jestli vás to bude zajímat. Můj názor :).
Napiště, kdyžtak po článek váš názor. Popřípadě nějaký film, který má i knižní základ. A taky jestli se vám ikonka líbi nebo byste jí předělali. Popřípadě jak.
Budu se těšit na vaše komentáře.
Zatím se mějte Vaše
*Vee*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 27. října 2013 v 10:09 | Reagovat

Rozdíl mezi knihou a filmem? Nejsem pro doslovné převedení knihy do filmového zpracování, většinou, jak jsem zjistila, je to na škodu. Také ale nejsem pro volnou improvizaci s velkým odklonem od knihy. Jenže to je ošemetné, protože jsem viděla obě verze - téměř doslovný přepis knihy v Harryho Potterovi a tajemné komnatě (a přitom se mi film opravdu líbil, připadal mi kouzelný) a naprostou improvizaci u Vampire diaries, kde jsem četla předlohu a ta byla dost příšerná, oproti tomu filmová série byla perfektní a tady byla improvizace víc než dobrá. Jistě, drželi se základní linie, ale některé postavy vynechali, u některých změnili charaktery a přidali spoustu nových postav a zápletek.
A Vampire diaries ve filmovém provedení nemá chybu.
Jinak je dost filmů, které se vyrovnají knižní předloze, ale většinou je knižní předloha lepší.
A pár vyjímek, kdy je film lepší než knižní předloha (tady bych ještě mohla uvést Sex ve městě, neskutečně dobrý seriál, četla jsem nedávno knihu a to bylo šílený.)

2 Vendy Vendy | Web | 27. října 2013 v 10:10 | Reagovat

P.S. co z toho plyne? Že jednorázové škatulkování a odsuzování jednoho či druhého je k ničemu, nakonec se stejně musí posuzovat podle výsledného dojmu toho, co vidíme... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama