Demonata

16. února 2014 v 13:38 | *Vee* |  Books
Ahoj :) po hodně, hodně, hodně dlouhý době jsem opět tady a tentorkát vám přínáším recenzi na knihu.. podle názdu jste mohli poznat, že je to Demonata od jednoho z nejlepších spisovatelů Darrena Shana :3
Ale předtím než začnu.. k tomu záhláví.. Jistě jste poznali, že je tam vlkodlak :) pokud vás zmátlo vlevo nahoře kde je Malkavian hned to vysvětlím. Jde o upíří klan, který je specifický svojí šíleností. :D Pokud si chcete přečíst více TADY. Ale nyní přejdeme k Demonatě :)

Teenager Grubbs Grady se rozhodne, že se pomstí své sestře Gretě za to, že sdělila rodičům, že kouří. Na smetišti najde několik mrtvých krys, které vykuchá a střeva s krví narafičí Gretě do koupelny tak, aby se umazala co nejvíc. Svůj kousek považuje za velice humorný, a proto nechápe, že se tomu nikdo z rodiny nesměje. Dostává domácí vězení na celý měsíc a to znamená, že musí hned po škole domů, má zákaz televize a povoleny jsou pouze šachy, které Grubbs nesnáší, takže když se jeho trest najednou zkrátí a ke všemu mu dá jeho sestra dárek, je mu jasné, že tu něco nehraje. Rozhodne se vyplížit z domu tety Kate, kde má jedné noci přespat a utíká domů, aby zjistil, co před ním jeho rodina tají. Tam potkává Lorda Lítost a jeho démonské nohsledy, kteří pro něj připraví peklo na zemi. Přijmout novou realitu pro něj není zrovna snadné, a to hlavně z důvodu, že spatřil následky masakru spáchané na jeho rodině.

Grubbs se pere s nově zjištěnými fakty o existenci démonů a magie, což skončí jeho hospitalizací na psychiatrii. Nikdo mu nevěří, že démoni existují a on se propadá do temnoty beznaděje a hrůzy. Popis jeho léčby je důsledný, strastiplný a dlouhodobý. Je to důležitá část příběhu, během níž si Grubbs uvědomí, že pokud se má posunout v životě dál, bude si muset nechat pravdu o démonech pro sebe a Céva s krokodýlí hlavou či Artérie plný švábů, musí zůstat jeho tajemstvím. Po návštěvě strýce Dervishe je pro něj útěchou, že existují další lidé, kteří o existenci démonů vědí. Jakmile se dostatečně sebere, je propuštěn do péče svého strýce, který ho zasvětí do světa magie včetně prokletí celého rodu Garadexů.

Moje hodnocení? 10/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama