Demonata - Démon a zloděj

5. března 2014 v 16:42 | *Vee* |  Books
Zdravím :) Dnes jsem si pro vás připravila knihu Démon a zloděj od spisovatele Darrena Shana. :)

Přesouváme se o pár dříve než vůbec začal děj první knihy. V hlavní roli se objeví Pecka Fleck, který je osamělý. Nemá kamarády. Jedinou jeho společností jsou jakési záhadné skvrny, které jsou kolem něj celý život. Když o nich vypráví vypadá jako blázen.
Jednoho dne si v noci složí ze skvrn jakési okno. Ani neví jak, ale o tři dny později se ocitne na podlaze svého pokoje s "bratrem" v náruči. Rodiče jsou vyplašení, že se jejich syn vrátil a ještě k tomu s dítětem, které považuje za svého bratra (Art). Všichni ve městě, kde společně žijou vědí, že Pecka je jedináček proto existuje jediné možné řešení.. opustit město někam kde je nikdo nezná a začít společný život ZNOVU!
Paskinston je vesnice z málo obyvateli. Jedna škola, žádné kino a všichni se tam znají už od plenek.
Jednou, když je Pecka s Artem venku a poslouchají vyprávění učitele. Najednou se objeví okno a tím proleze démon. Za ním přijdou další lidé. Démon Kadáver unese Arta. Beranabus a jeho Učňové ho sledují ve společnosti Pecky do jiných světů. Pecka si tam uvědomí, že není jen tak obyčejný a že skvrny, které dokáže složit ho zavedou do jiných světů.. třeba přímo za bratrem.
Poslední okno ho zavede přímo do sídla nejmocnějšího démona Lorda Lítosti. Pecka se tam snaží vybojovat si svého bratra zpátky. Lord Lítost mu však dá podmínku.. zahraje si s ní Hru a když určí kdo ve skutečnosti Arta unesl.. je jeho. Pecka na tuto dohodu přistoupí. Vstoupí společně s Dervishem a Žralokem do Hry.
Mají tři možnosti, aby určili kdo je pravý zloděj. Jenže Lord Lítost si rád hraje a jeho Hry jsou většinou smrtelné..
Jestli se Peckovi podaří odhalit pravého zloděje si přečtěte v knize od nejlepšího hororového spisovatele téhle doby Darrena Shana.. DÉMON a ZLODĚJ.

Moje hodnocení? 9/10

Vaše
*Vee*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama